Ana SayfaMilliyet.com.tr
Untitled Page
Untitled Page
Yıllık Burç Yorumları
GunlukHaftalıkAylıkYıllıkGenel Özellikleri
Balık Su + Değişken  (20 Şubat – 20 Mart)

 

Fırsatları iyi değerlendirmeye bakın
2014’e genel bakış
 
2014 yılının özellikle ilk yarısındaki fırsatları çok iyi değerlendirmeye bakın. Bu dönemde oldukça destekleniyor ve daha olumlu tecrübelere açık duruyorsunuz. Temmuz ayından sonra sizi daha meşgul bir dönem beklemekte. Bu nedenle, yılın ilk yarısında yapabileceğiniz şeylere odaklanmalı ve fırsatları kaçırmamalısınız. Nitekim burcunuzun yöneticisi Jüpiter 16 Temmuz tarihine kadar Yengeç burcunda kalarak, özellikle duygusal alanda, ailevi konularda, aşkta ve çocuklarla ilgili konularda sınırsız destek sunmakta. Jüpiter bolluk getiren, iyimser kılan ama aynı zamanda kişiyi madden ve manen zenginleştiren gezegendir. Bu süreçte, yılın ilk yarısında yaratıcı çalışmalar, kendinizi daha rahat ifade edebileceğiniz pek çok olanak var. Ödüllendirileceğiniz bir dönemdesiniz. Aşk hayatında duygusal paylaşımlar son derece mutluluk verici olabilir. Aynı zamanda severek yaptığınız işlerden, hobilerden bile kazançlı çıkabilirsiniz. Yeni şeyler öğrenmek, yolculuklar, eğitsel olanaklar önünüze yeni fırsatlar açabilir. Yılın ikinci yarısında ise Jüpiter iş ortamına ve çalışma koşullarınıza hareketlilik ve kişiliğinizi kullanabileceğiniz imkanlar getirebilir. Ancak bu durum bir yandan da çok iş ve gayrete de bağlı olacak. Yılın ikinci yarısında daha fazla hizmet ve bolca iş yükü olabilir. Yine bu dönemde işinize ait eğitimler, iş ortamında yabancılarla ilgili konular ve çokça yolculuk mümkün. Jüpiter en azından sağlıkla ilgili konularda destekleyici imkanlar ve koruyucu koşullar getirebilir. Ancak zevklere aşırı düşkünlük böyle bir dönemde sağlığınızı daha fazla zorlayabilir.
 
Burcunuzla uyumlu kalmaya devam eden diğer bir gezegen Satürn 23 Aralık tarihine kadar sizi fazlasıyla desteklemekte. Bu dönemde, yükselen burçları Balık olanlar da, daha istikrarlı ve dengeli biçimde iş hayatında verimli çalışabilirler. Satürn’ün bu transiti hayata bakış açınıza ciddiyet ve düşünce dünyanıza daha yapıcı, mücadeleci bir tutum getirmekte. Yabancılarla ilgili işler, yolculuklar, akademik konular bu dönemde ciddiyetle yaklaşmanız gereken konular içinde duruyor. Bu konularda daha sorumlu bir tutum içinde olmanız çok yerinde olacak. Ancak yılın ikinci yarısından itibaren ve özellikle 23 Aralık’tan sonra Satürn burcunuz üzerinde çok fazla baskı kurmaya ve kısıtlamaya başlıyor. Özellikle  Balık burcunun ilk günlerinde Şubat ayında doğmuşsanız, Satürn’ün bu kısıtlayıcı ve terbiye edici etkisini fazlasıyla hissedebilirsiniz. Bu nedenle, Aralık’tan sonra iş hayatınızda çok daha dikkatli ve sorumlu olmanız gereken bir dönem başlayacak. Bu etki altında mesleki alanda test altına giriyor olacaksınız.
 
Burcunuzla çok yakından ilgili ve önemli bir transit de, Neptün’ün 2011’den bu yana burcunuzda yavaş yavaş ilerliyor olması. Neptün bir burçta 14 yıl kaldığı için etkisi yavaş ve belirsiz gibi gözükse de, aslında 2011-2012’den bu yana gücünü hissettirmeye başladı. Neptün evrenle bir olabilme kapasitesini, yüksek duyarlılıkları, sezgileri ve hayalgücünü harekete geçiren, bizi maddi dünyadan uzaklaştıran, son derece yaratıcı, verici ve idealist kılan bir gezegendir. Kuşkusuz bu süreçte, Balık burcunun ilk günlerinde doğanlar Neptün’ün hassas kılan, sezgileri arttıran, kişiyi daha yaratıcı ama bir o kadar sınırsız ve belirsiz kılan temalarını yaşamaya başlamış olmalılar. 2014 yılında, özellikle 22-26 Şubat doğumlu olan Balık’lar Neptün’ün dağıtıcı, hayal kurduran etkisini fazlasıyla yaşamaktalar. Ancak bu transitin dağıtıcı etkisinin özellikle transit bittikten sonra daha açık bir şekilde ortaya çıktığını söyleyelim. Bu nedenle, eğer bu tarihler arasında doğmuşsanız, bu yıl kendi kendinizi kandırabileceğiniz, hayallere sürükleyebileceğiniz pek çok koşul olabilir ve siz gerçeklerin pek farkında olmayabilirsiniz. Olumlu anlamıyla Neptün size sınırsızlık duygusu, güçlü bir hayal gücü, esneklik ve kimi zaman kendi kendinizi bile aldatabileceğiniz pembe rüyalar getiriyor olabilir. Bu durum özellikle kariyer alanında, kadınlar için erkeklerle ilişkilerde, genel olarak eş ve baba ile ilgili konularda dağılma, yanılma ve aşırı bir feragat arzusu getirebilir. Eğer sanatsal konularda çalışıyorsanız, bu etkiyi daha iyi değerlendirebilirsiniz. Ancak içerisinde hesap kitap ve düzen, organizasyon, yönetim içeren alanlarda çalışanlar için oldukça kafa karıştırıcı ve hangi yöne gittiğinizi bilemeyeceğiniz durumlar içerisinde kurban da olabilirsiniz.
 
Pluton ise 2008’den bu yana Oğlak burcunda ilerlerken, iş kafası olan Balık’lara çok daha yardımcı olmakta. Pek çok Balık bu süreçte gelecek yönünde, özellikle kariyerlerine, amaçlarına ait konularda daha hırslı, kararlı bir tutum izlemeye başlamış olabilir. Plüton dönüşüm ve yenilenme getiren, bizi güçlendiren ve karizme getiren bir gezegendir. 2014 yılında özellikle 1-5 Mart doğumlu olan Balık’lar bu gezegenin dönüştürücü etkisinden, sağladığı kararlılık ve mücadele duygusundan daha çok yararlanabilirler. Bu süreçte güçlü kişilerle bir araya gelmek, onlardan destek almak da söz konusu. Ancak Pluton’un getirdiği kararlılığı doğru yönde kullanmak ve güçle ilişkimizi de doğru yönde ortaya koymak zorundayız. 
 
İş, para ve kariyer olanakları
Satürn gezegeninin Akrep burcundaki transiti 2014 yılında da devam ederken sizden yaşam hedeflerinizle ilgili ciddi ve sağlam yaklaşımlar içinde olmanızı talep ediyor. Çünkü 2015 yılı başladığında kariyer konularında önemli testlerden geçeceksiniz. Bu sebeple yıl sonuna kadar olan zaman diliminde uluslar arası konularda, medya, hukuk, eğitim, yurtdışı ve yabancılarla ilgili işlerde mümkün olduğunca tecrübe kazanmalısınız. En büyük avantajınız kısıtlayan ve engeller çıkaran Satürn’ün sizin gibi su elementinden olan Akrep burcunda yer alıyor olmasıdır. Böylece yaşam hedeflerinizi somut bir şekilde netleştirip, azimle çalışıp gelecek yıl toplumsal platformda sağlam bir şekilde yer almaya hazır olabilirsiniz.
 
2014 yılın ilk yarısında şans gezegeni Jüpiter yine su elementinden olan Yengeç’te ilerlerken yaratıcı yönlerinizi ve duygusal ifadenizi rahatça çevresel ilişkilerinize aktarmanıza yardımcı olacaktır. Keyif aldığınız konuları, hobilerinizi, ailenizin desteğini de arkanıza alarak geliştirebilir, kazanç getirecek hale çevirebilirsiniz. Temmuz sonrasında Aslan burcuna ilerleyecek olan Jüpiter bu çalışmalarınızı iş hayatında aktif olarak kullanmanızı sağlayacak fırsatları da getirecektir. Karşınıza çıkacak iş tekliflerini değerlendirebileceğiniz gibi, kendi işinizi de kurmak üzere kolları sıvayabilirsiniz.
 
Şaşırtan gezegen Uranüs de Koç burcunda ilerlerken yeteneklerinizi değişik ve orijinal bir şekilde kullanarak para kazanma yöntemlerinizi yenilemenize olanak tanıyor. Cesur yaklaşımlar, özgün fikirleri güzel imkanlar dahilinde ciddiyetle değerlendirmeyi başarırsanız, kazançlarınızda beklenmedik şekilde artabilir. Ancak Uranüs’ün çalkantı ve dalgalanmalar yaratan etkisini unutmamalı; dikkatli adımlar attığınızdan emin olmalısınız.
 
Sizi en fazla yanılgıya sürükleyebilecek gezegen etkisi Balık burcunda ilerleyen Neptün’den gelebilir. 2012 yılında burcunuza geçen Neptün sezgisel ve ruhsal alanda daha da fedakar ve kabullenici olmanızı sağlayabilir. Balık ve Yükselen Balık’lar zaten evrensel enerjilere oldukça açık, maneviyata önem veren özelliklere sahip olurlar. Yaratıcı yönlerinizi daha fazla geliştirmenizi sağlayabilecek bu transit etkisinde hayallerinizi gerçekleştirme dürtüsüyle harekete geçebilirsiniz. İş konularınızın içinde sanat, hayal gücü, yaratıcılık varsa Neptün’ü olumlu şekilde kullanabilirsiniz. Ancak ciddi girişimler, maddi konular söz konusu ise o zaman yanılma, kandırılma, yanlış yönlendirilme riskiniz oldukça yüksek olacaktır. Son derece aldatıcı etkilere sahip bu transit olayların veya kişilerin gerçek niyetlerini anlamanızı bir şekilde engelleyebilir. Net olamayabilirsiniz, akıl karışıklığı içinde sübjektif yaklaşımlar içine girebilirsiniz. Özellikle 22 – 23 – 24 Şubat doğumlu Balıklar bu yıl Neptün transitinin tam etki alanında bulunuyorlar. Eğer bu günlerde doğmuş iseniz ayaklarınız yere sağlam basarak hareket ettiğinize mutlak surette emin olmaya çalışın. Olan bitenlerin gerçek şeklini ancak gelecek yıldan önce fark edemeyebilirsiniz.
 
Terazi burcunda Temmuz ayının sonuna kadar kalacak olan Mars gezegeni yılın ilk yarısında sizin tüm enerjinizi ortak finansal alana odaklamanıza sebep olabilir. Özellikle 1 Mart ile 24 Mayıs arasındaki Mars geri hareketinde para ile ilgili konularda aksaklıklar, problemler yaşanabilir. Eş veya ortağınızla ortak hareket ettiğiniz finansal platformdaki harcamalar kontrolsüz bir şekilde artabilir. Yeni kaynaklar sağlamak için yoğun çaba ve efor içine girebilirsiniz. Yanlış yatırımlar yapıp, kayıplar yaşama riskiniz de söz konusu olabilir. Tüm bu tablo içinde gözlerinizi dört açıp, akılcı ve planlı hareket etmeye çalışmanızda yarar var.
 
Aşk, evlilik ve ilişkiler
 
Yengeç burcuna ilerleyen Jüpiter sizi 2014 ilk yarısında aşk, keyifler ve zevkler alanında yılın en şanslı burcu yapıyor. Yeni aşklar yaşayabilir, sevgilinizle birlikte yuva kurma kararı alabilirsiniz. Evli Balık ve Yükselen Balık’lar çocuk sahibi olabilir. Keyif aldığınız hobilerinize daha fazla zaman ayırabilirsiniz. Akrep burcundaki Satürn’le de uyumlu kalacak olan Jüpiter, emin adımlarla ilerleme, aşkta mutluluk ve çocuklarla ilgili konularda güzel etkiler getiriyor. Hayata bakış açınız rahatlıyor.
Ancak ilişkiler burcu Terazi’de yaşanacak olan Mars geri hareketi süresinde bu keyiflerle ilgili büyük harcamalar yapma riskine karşı dikkatli olmanızda yarar var. Her şeyi büyüten Jüpiter, özellikle 1 Mart – 24 Mayıs arasında partnerinizle harcayabileceğiniz paranın miktarını da büyütüp, daha sonra sıkıntılı durumlar içine düşmenize sebep olabilir.
 
Neptün’ün burcunuzdaki transitinin etkisiyle ilişkiler ekseninde aşırı hayal kurabilir, partneriniz veya eşinizle ilgili konularda karmaşık duygular içine girebilirsiniz. karşınızdaki kişileri doğru değerlendiremeyebilir, yanlış kişilere güvenip daha sonra hayal kırıklığı hissedebilirsiniz. Özellikle 22 - 23 - 24 Şubat doğumlu Balık’ların dikkatli hareket etmelerini gerekiyor. Gördüğünüzü sandığınız şeyler aslında göründüğü gibi olmayabilir.
Venüs’ün burcunuzda olacağı 5 Nisan – 3 Mayıs arasında ilişkilerinizden daha fazla keyif alabilirsiniz. Bu dönemde yeni beraberlikler de gündeme gelebilir. 
 
18 Temmuz – 12 Ağustos arasında aşkta duygusallık ve derin paylaşımlar size çok mutluluk verebilir. 
5 – 29 Temmuz arasında Venüs karşıt burcunuzda ilerlerken eşiniz veya sevgilinizle paylaşımlarınız daha pozitif etkiler altında olacaktır.
23 Ekim - 16 Kasım arasında yurtdışı seyahatleri ve yabancılarla ilişkiler olumlu sonuçlar doğurabilir.
Sağlık
2014 yılında Balık ve Yükselen Balık’lar en yoğun etkiyi burçlarında ilerleyen Neptün’den alıyorlar. Genel olarak tembellik, gevşeme, dalgınlık, unutkanlık gibi şikayetleriniz olabilir. Dağıtan bir enerjiye sahip olan bu gezegen yıl genelinde en çok 22 – 23 – 24 Şubat günlerinde doğmuş olan Balık’ları etkisi altına alacak. Ancak gezegenin gevşeten tabiatı sebebiyle tüm Balık’lar fedakar ve kabullenici yaklaşımlar altına girebilir. Bu transitin getirebileceği en büyük tehlike dalgınlık veya dikkatsizlikten kaynaklanabilecek sağlık sorunları olabilir. Ayrıca teşhisinde zorluk yaşanan, karışıklık olabilecek konular tedavi sürecini de geciktirip olumsuz etkileyebilir. Genel olarak ilaç ve alkol kullanımında dikkatli olmakta yarar var.
 
2014 yılının ikinci yarısında Jüpiter sizi sağlık konularında koruyacaktır. Doktor kontrol, tahlil ve tedavilerinizde iyi hizmet alabilirsiniz. 
2014 yılı içinde Balık burcunda ilerlemeye devam edecek olan Kiron 1- 8 Mart arasında doğmuş olan Balık’lara aşırı hassasiyet verebilir. Fiziksel veya duygusal manada yaralı olduğumuz ve bilinçaltınızda size acı veren konularla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu konularda bir farkındalık geliştirip şifa bulabilirsiniz.
 
Merkür geri giderken nelere dikkat etmeli?
2014 yılında Merkür 6– 28 Şubat 2014 arasında; 7 Haziran – 1 Temmuz 2014 arasında ve 4 Ekim – 25 Ekim 2014 tarihleri arasında olmak üzere 3 kere geri hareket yapacak. Merkür’ün geri hareket yapacağı dönemlerde yazılı ve sözel iletişimlerde birtakım gecikmeler, aksaklıklar ve problemler gündeme gelebilir. Bu süreçte yapılan işlerin tekrar yapılması gerekebilir. 
 
Merkür yılın ilk geri hareketini 6– 28 Şubat 2014 tarihleri arasında Balık’tan Kova’ya geri hareket yapacak. Bu geri hareket sırasında yabancılarla ilgili temalarda, yurtdışı seyahatlerinde bazı gecikmeler içerebilir. Eğitsel ve akademik çalışmalarda yönelik hedeflerinize doğru ilerlemek isterken bazı aksaklıklar ve engellerle uğraşmanız gerekebilir. Şubat ortasından itibaren başkalarıyla birlikte hareket ettiğiniz işlerde, partner veya ortaklarla ilgili ele alınması gereken hukuki detaylarlar da gündeme gelebilir. Ortak finans, banka, kredi, alacak-verecek gibi konular da karışıklıklar, yanlışlıklar veya yoluna koyulması gereken işler ortaya çıkabilir.
 
 7 Haziran – 1 Temmuz 2014 arası Merkür Yengeç’ten İkizler’e geri hareket yapacak. Sizin kendi burcunuzda gerçekleşecek bu retro sürecinde çevrenizle paylaşımlarınızda ve iletişimlerinizde bazı sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Duygularınızı ifade etmek istediğiniz alanda yanlış anlaşılmalardan kaynaklanabilecek hassasiyetler olabilir. Ayrıca özel hayatınızla ilgili konulara da odaklanmanız gerekebilir. Bu dönemde dedikodulara, ikiyüzlü kişilere ve arkanızdan iş çevirenlere çok dikkat etmelisiniz. Sırlarınızı herkesle paylaşmayın. Özel iletişimler bir şekilde ortaya çıkabilir.
 
Yılın son Merkür geri hareketi 4 – 25 Ekim arasında Akrep burcunda başlayacak. Bu Merkür retrosunda size keyif veren konularla ilgili karmaşık düşünceler içinde olabilirsiniz. Yaşamdan aldığınız keyfi artırmak ile ilgili değişik yaklaşımlar ve arayışlar isteğiniz çoğalabilir. Sevdiklerinizle veya çocuğunuza ait konularla da ilgilenmeniz gerekebilir. Eksik kalmış işler, bitirilmesi gereken yazılı veya sözel iletişimler ön plana gelebilir. Yeni karar almak yerine, bu süreci olasılıkları değerlendirmekle geçirmeniz daha doğru bir yaklaşım olacaktır.
 

Yükselen Burcunuza göre 2014

Balık

 

Yükselen Koç

2014 yılının ilk yarısında şans gezegeni Jüpiter sizi aile ve yerleşim yerinize ait konularda şanslı kılacaktır. Ancak ortak finans alanındaki zorlayıcı Satürn transiti sizi maddi olarak sıkıştırabilir. Kariyer alanındaki güç mücadeleleri üzerinizde baskı oluşturabilir. Uranüs etkisiyle cesur girişimler yapmak ve hayatınızda yenilik yapmak isteyebilirsiniz. Ancak 1 Mart – 24 Mayıs arasındaki Mars geri hareketi ortaklıklardan ve ikili paylaşımlardan kaynaklanacak gerginlikler olabileceğini gösteriyor.

Yükselen Boğa

Neptün transiti sizi kişisel olarak gevşetiyor. Dolayısıyla Satürn’ün evlilik ve ortaklıklar alanında getirdiği kısıtlayıcı koşulları daha anlayışla karşılayabilirsiniz. Ancak iş ortamınızdaki Mars transitinin getirdiği yüksek efor gerektiren çalışmalar yorucu olabilir. 1 Mart – 24 Mayıs arasında enerjiler yükseliyor, rekabet veya gerginlikler sebebiyle çalışma hayatınız hareketleniyor. Yılın ilk yarısında eğitsel ve iletişimsel alanda şanslısınız. Temmuz sonrasında evinizde istediğiniz huzuru bulabilirsiniz.

Yükselen İkizler

Su elementinden olan Akrep burcundaki Satürn transiti sizden çalışma ortamınıza ve iş hayatınızda sizi olumlu yönde destekliyor. Kariyer konularında dikkatli ve mantıklı hareket etmeli, hayallere kapılmamalısınız. İş hayatınızda daha fazla sorumluluk üstlenebilir, ciddi çalışmalar içine girerseniz ideallerinize ulaşmanız hiç zor olmaz. Temmuz ayına kadar maddi anlamda şanslı bir dönem içindesiniz. Kazançlarınızı doğru değerlendirmeli, harcamalarınızın kontrol dışına çıkmasına izin vermemelisiniz. Mars retrosunun yaşanacağı 1 Mart – 24 Mayıs arasında ilişkiler ve ortaklıklar gerilebilir.

Yükselen Yengeç

2014 yılında aşk hayatınızda, keyiflerde ve çocuklarla ilişkilerinizde daha ciddi ve sorumlu davranışlar içinde olmalısınız. Yaratıcı yeteneklerinizi ciddiyetle geliştirip kazanca çevirebilirsiniz. Plüton etkisiyle ikili ilişkilerde ve ortaklıklarda karşınıza gelen kişiler sizi dönüştürmekteler. Kariyer alanında devamlı yenilikler, değişen koşullar sizin kendinizi istediğiniz güven ortamında hissetmenize engel olabilir. Yılın ikinci yarısından sonra maddi konularda oldukça şanslısınız. 1 Mart – 24 Mayıs arasında geri hareket yapacak olan Mars sizi ev ile kariyer konularıyla uğraşmak zorunda bırakabilir.               

Yükselen Aslan

Yıl genelinde dikkatli hareket etmeniz gereken en önemli konuların başında ortak finans alanı geliyor. Eşiniz veya ortağınızla birlikte yapacağınız yatırımlarda, parayla ilgili girişimlerde sağlam adımlar attığınıza emin olun. iş ortamınızda ve çalışma hayatınızla ilgili alanda Plüton’un getirmekte olduğu güç mücadeleleri sizi yıpratabilir. 1 Mart – 24 Mayıs arasında geri hareket yapacak olan Mars iletişimsel alanda sizi daha fazla yorabilir. Temmuz’un son haftasından itibaren yaşam enerjinizi çok daha rahat bir şekilde etrafınıza yansıtabileceksiniz

Yükselen Başak

Dağıtan, gevşeten, katılıkları çözen etkilere sahip Neptün gezegeni Balık’ta ilerlemeye devam ederken sizi özellikle ikili ilişkiler, evlilik ve ortaklıklar alanında fark ettirmeden yumuşatıyor. Mars’ın Temmuza kadar devam edecek olan uzun transiti sizi para alanında güçlü bir şekilde etkileyecektir. Özellikle 1 Mart – 24 Mayıs arasındaki Mars retrosunda kazançlardaki dengesizlikler, harcamaların çoğalması, beklenmedik masraflar sizi oldukça fazla rahatsız edebilir.

Yükselen Terazi

Neptün’ün Balık burcundaki transiti de çalışma koşullarında, iş hayatında karmaşa, belirsizlikler ve güven vermeyen, bulanık durumlara da işaret edebilir. Jüpiter sayesinde mesleki alanda ve kariyer konularında Temmuz ayına kadar yılın en şanslı burcu konumundasınız. İşle ilgili konularda karşınıza çok güzel imkanlar çıkabilir, sağlam adımlar atarak ilerlediğinize emin olmalı, amacı olmayan işlerle zaman harcamamalısınız. Yaşam temellerini oluşturan konularda köklü değişimler içindesiniz. Mars geri hareketinin yaşanacağı 1 Mart–24 Mayıs arasında İkili ilişkilerde, evlilik ve ortaklıklarda kopuşlar yaşanabilir; dengeleri korumak zor olacaktır.

Yükselen Akrep

Neptün’ün Balık burcundaki transitinden yaratıcı yeteneklerinizi ve sezgilerinizi hayata aktarmak için yararlanabilirsiniz. Akrep burcundaki Satürn de çevresel koşullarda üstlenmeniz gereken sorumlulukların ciddiyeti üzerine vurgu yapıyor. Çalışma ortamınızda değişken koşullar ve beklenmedik gelişmeler söz konusu olabilir. Özellikle 1 Mart – 24 Mayıs arasında Mars geri hareket yaparken kontrolünüz dışında temaların yaratacağı gerginlik iş ortamınızı da sarsabilir. Temmuz sonrasında Jüpiter sizi kariyer konularında ve mesleki hedeflerinizde olumlu desteklemeye başlayacaktır.

Yükselen Yay

Satürn’ün Akrep burcundaki transiti sizi mesleki konularda zorluyor Kontrol dışı gelişmeler ve sıkıntılar doğal olarak çalışma ortamınızı da negatif etkiliyor. Balık burcundaki Neptün’ün etkisi sebebiyle yaşam temellerine ait konularda akıl karışıklığı yaşayabilir, doğru adımlar atmakta zorlanabilirsiniz. Kazançlarınızı artırmak yönündeki arzunuzu sistemli ve düzenli bir çalışma temposu içinde verimli kullanmaya çalışmalısınız. Ancak 1 Mart – 24 Mayıs arasındaki Mars geri hareketinin sosyal hayatınızda ve ilişkilerinizde yaratacağı blokajlar, maddi eksende de size zarar verebilir.

Yükselen Oğlak

2014’ün Temmuz ayına kadar şans gezegeni Jüpiter transitinin olumlu etkisiyle karşınıza gelen kişiler size destek verebilir, yeni kapılar açacak imkanlar sunabilirler. Satürn etkisi de sosyal hayatınızda ve içinde bulunduğunuz gruplarla paylaşımlarınızda daha ciddi yaklaşımlar içinde olmanızı istiyor. Uranüs’ün aile ve yerleşim yerine ait konularda getirebileceği ani gelişmeler sizi şaşırtabilir. Özellikle Mars’ın Terazi burcunda geri hareket yapacağı 1 Mart – 24 Mayıs arasındaki süreç ev ile kariyer ekseninde oldukça zorlayıcı geçebilir.

Yükselen Saka

2014 yılının Temmuz ayına kadar Terazi burcunda kalacak olan Mars sizin yurtdışı bağlantılı konulara; yabancı kişi veya kurumlarla ilgili işlere odaklanmanızı gerektirebilir. Mars’ın geri gideceği 1 Mart – 24 Mayıs tarihleri arasındaki dönemde ortaya çıkabilecek aksaklıklar, gecikmeler veya problemler zorlayıcı olabilir. Hukuki alanda ele alınması gereken işler olabilir. Satürn’ün Akrep burcundaki transiti 2014 yılının sonuna kadar kariyer hedeflerinizin sağlam temeller üzerine oturup oturmadığını test ediyor. Jüpiter yılın ilk yarısında çalışma hayatınızı çok pozitif şekilde destekleyecektir. Temmuz sonrasında ortaklık ve ikili ilişkilerde şanslı bir dönem içine gireceksiniz.

Yükselen Balık

Akrep burcundaki Satürn etkisiyle akademik çalışmalarda, hukuki alanda, yurtdışı ve yabancılarla ilgili konularda artık çok daha ciddi yaklaşımlar geliştirerek kariyer altyapınızı sağlamlaştırmanız gerekiyor. 1 Mart – 24 Mayıs arasındaki Mars retrosunda Maddi konularda değişken koşullar, ani harcamalar sizi şaşırtabilir. Balık burcunda ilerleyen Neptün etkisiyle çevrenizle ilişkiler ve ortaklıklar konularında kafa karışıklığı yaşayabilirsiniz.  Şans gezegeni Jüpiter Temmuz ayına kadar aşk hayatınız, keyifleriniz ve yaratıcı çalışmalarınızı olumlu etkileyecektir. Temmuz sonrasında iş ortamınız da fırsatlar karşınız çıkabilir.

 

Diğer Burçlarla İlişkisi:
© Copyright 2011 Milliyet Bize Ulaşın
Add to Google