Ana SayfaMilliyet.com.tr
Untitled Page
Untitled Page
Yıllık Burç Yorumları
GunlukHaftalıkAylıkYıllıkGenel Özellikleri
Akrep Su + Sabit (24 Ekim – 22 Kasım)

 

Artık daha kararlısınız
2014’e genel bakış
 
Bir yıldan daha uzun süredir burcunuzda ilerleyen Satürn size daha gerçekçi, somut ve ciddi adımlar atmanıza yardımcı oluyor. Gerek Akrep burcundan, gerekse yükselen burcu Akrep olanların hayatlarında toparlanma ve yeni sorumluluklar dikkat çekmekte. Bir yıl önce ile karşılaştırıldığında, şimdi ayaklarınızın yere daha sağlam bastığını hissediyor olmalısınız. Satürn yavaşlatan, olgunlaştıran, sınırlandırarak öğreten gezegendir. Dersleri ağırdır ancak Satürn olmadan kaydedeğer şeyler yapmak imkansız gibidir. Bu dönemde kariyerinizde daha fazla sorumluluk almış olabilirsiniz. Elinizdeki kaynakları ve yeteneklerinizi daha doğru biçimde değerlendirmek gereğinin farkındasınız. Pek çoğunuz yeni adımlar atmak ve mesleki alanda yeni bir döneme girmek üzere olabilirsiniz. 2014 yılında özellikle 9 Kasım tarihinden sonra doğan Akrep’leri daha fazla meşgul edecek. Bu arada 23 Aralık’ta bir süreliğine burcunuzdan çıkacak, Yay burcuna ilerleyecek. Özellikle bu süreçte üzerinizdeki yüklerin hafiflediğini görebilirsiniz. Ancak Akrep burcunun son günlerinde doğanlar bir süre daha gezegenin getirdiği ciddiyeti, ağırlığı ve yavaş ilerlemeyi daha fazla hissedebilirler. Her durumda, Satürn’den çok şey öğrendiniz. Kendi başınıza yeterli olmak, hayatınızın sorumluluklarını almak yanında kendi gücünüzü daha iyi ifade edebilmeyi de başarıyorsunuz.
 
Bu dönemde 2008’den bu yana Oğlak burcunda ilerleyen Pluton da kişisel dönüşümünüze, kendinizi güçlendirmenize yardımcı oluyor. Pluton sizi özellikle mesleki alanda ve kararlılık konusunda geliştirmekte. Bu gezegen güçlü kişilerle bağlantılar ve kişisel karizmanızı kullanma yönünde fırsatlar sunmakta. 2014 yılında özellikle 4-7 Kasım doğumlular Pluton hayatlarına getirdiği güçlü ve yoğun duyguları, yaratıcılıklarını nasıl daha kararlı ve dayanıklı biçimde kullanabileceklerini görebilirler. Bu tarihler arasında doğmuşsanız, bir grup kurmak ve geleceğe yönelik ciddi planlar yapmak yönünde her zamankinden daha azimli davranabilir, güçlü, nüfuz sahibi kişilerden de destekler bulabilirsiniz.
 
Kuşkusuz tüm bunların yanında, geçtiğimiz Haziran ayından bu yana burcunuzla çok uyumlu bir açı kuran Jüpiter sizi gerek mesleki alanda gerekse kişisel konularda daha şanslı kılıyor. Jüpiter ufuklarınızı geniş tutabileceğiniz, kendinizi yeni deneyimlerle geliştirebileceğiniz imkanları seferber etmekte. Yabancılarla ilgili konular, eğitim ve yolculuklardan kazançlar elde edebilirsiniz. Özellikle eğitim hayatında olanlar ve kendi düşüncelerini daha kolay yaymak isteyen Akrepler açısından bu dönemde, özellikle 16 Temmuz’a kadar güzel fırsatlar var. Jüpiter’in zenginleştirici ve sizi daha güçlü kılan etkisi 16 Temmuz’dan sonra daha da belirgin olacak. Yılın ikinci yarısında Aslan burcuna ilerleyen Jüpiter özellikle kariyer alanında daha fazla tanınma ve dikkat çekme, başarı ve ödüller sunmakta. Özellikle Satürn’ün etkisi altında fazlasıyla çaba sarfettikten sonra, yılın ikinci yarısında bu çalışmalarınızın başarılı sonuçlarını çok daha dikkat çekici biçimde görmeye başlayacaksınız. 2014-2015 geçişinde Jüpiter size mesleki alanda ilerleme, yabancılarla iş yapmak ve kendinizi daha iyi tanıtma fırsatı sunacak, bazı Akrepler çalışmaları ile ün kazanabilecekler. Bu nedenle, bu yıl kariyerinize yönelik fırsatları çok iyi değerlendirmeye bakmalısınız.
 
27-31 Ekim doğumlu Akrep’ler ise Balık burcunda ilerleyen Neptün’ün üçgen açısı altındalar. Neptün’ün etkisini net biçimde hissetmek pek kolay değildir ancak bugünlerde doğmuşsanız, daha hayalci, kabullenici ve ruhsal konulara açık bir süreçten geçmektesiniz. Neptün yaratıcı çalışmalar yapan, sezgilerini kullanan ya da sanatsal konularla ilgili olanlara daha yüksek bir farkındalık duygusu ve evrenle bütünleşme isteği getirmekte. Bu özellikler çok belirgin biçimde ortaya çıkmasa bile bu dönemde hayata daha idealist ve kabullenici yönde bakabilir, sınırsız hayallere açık olabilirsiniz. Kuşkusuz bu durum kimi zaman kendi kendini kandırma boyutuna bile gelebilir ancak üçgen açı altında Neptün’ün zorlayıcı etkisini daha az görebilirsiniz.
 
Bu arada 2010 yılından bu yana Koç burcunda ilerleyen Uranüs, bu tarihten beri iş ve çalışma koşullarınızda ani değişikliklere ve yeni başlangıçlara neden olmuş olabilir. Bu süreçte, 2015’e kadar olan dönemde, yakın çevrenizdeki değişiklikler, işle ilgili konular, yeni yöntem ve araştırmalar mesleki alanda sürekli değişen koşullara ve sürprizlere işaret etmekte. Uranüs’ün yenileyici enerjisi altında, mesleki konularda daha özgür ve farklı ortamlara, yeni metotlara açık durumdasınız.
İş, para ve kariyer olanakları
 
2014 yılında da burcunuzda ilerleyen Satürn’ün etkisiyle geçen yıldan itibaren üstlendiğiniz sorumluluklar ve ciddiyet gerektiren çalışmalar devam ediyor. Yavaşlatan, engeller çıkaran ve sağlam adımlarla ilerlenmesi prensibiyle hareket eden Satürn 2010 yılının Ekim ayında burcunuza geçti. İlişkilerinizde, çevrenizle paylaşımlarınızda ve hayata bakış açınızda artık çok daha farklı yaklaşımlar geliştirmeniz gerektiğinin farkında olmalısınız. Satürn size kendi gücünüzü kullanmak  ve daha fazla sorumluluk üstlenmek ile ilgili yaşam testleri getiriyor. 
 
2014 yılında bu olgunlaştıran ve tecrübe kazandıran transiti 10 Kasım ile 22 Kasım arasında doğmuş olan Akrep’ler daha güçlü bir şekilde deneyimleyecekler. 2 Mart’ta Akrep’te geri hareketine başlayacak olan Satürn özellikle 14-15 Kasım doğumlu Akrep’lere birçok bakımdan ağır yükler getirebilir. Çünkü aynı dönemde enerji ve mücadele gezegeni Mars’ta Terazi burcunda geri gitmeye başlayacak. Mart 2014’te bu iki zorlayıcı gezegenin birlikte retro yapmaları Akrep ve Yükselen akrepleri ilişkiler ve kontrol dışı beklenmedik olaylar ile karşı karşıya bırakabilir.
 
Mars’ın getirebileceği pürüzleri ve fazladan uğraşları aslında Terazi burcuna geçiş yaptığı 7 Aralık 2013’ten itibaren fark etmeye başlamış olabilirsiniz. Bu tarihe yakın zamanlarda gündeminize büyük kurumlarla ilgili işler veya enerjinizi odakladığınız hedefler olursa, 1 Mart – 24 Mayıs arasında bu temalar daha karmaşık hale gelebilir. Geri hareket sürecinde sinirleriniz gerilebilir, güdüsel davranabilir ve tepkilerinizi kontrol altında tutmakta zorlanabilirsiniz. Gizli düşmanlıklara ve arkanızdan iş çevirenlere karşı her zamankinden daha uyanık olmalısınız. İş konularında da beklemediğiniz engellerle karşılaşma ihtimali yüksek olacağı için daha hazırlıklı olmalısınız. Arka planda gerilim yaratan temalar dolaylı şekilde sağlığınızı da olumsuz etkileyebilir. Mars Terazi burcunu ancak 26 Temmuz’da terk edeceği için, ilkbahar aylarında gündeminize gelecek konular ancak Ağustos ayından sonra çözüme ulaşmaya başlayabilir.
 
Zaten şans ve bolluk gezegeni Jüpiter’de 16 Temmuz sonrasında Aslan burcuna geçerek sizi kariyer konularında ve mesleki hedeflerinizde olumlu desteklemeye başlayacaktır. 2014’ün ilk yarısında eğitsel çalışmalar, akademik imkanlar, uluslararası konular, seyahatler ve tanışacağınız yeni insanlardan gelen fırsatları yakalamaya çalışmalısınız. Çünkü bu doğru şekilde değerlendirmeyi başardığınız fırsatları yılın ikinci yarısında mesleki çalışmalarınızda başarı kazanmak ve toplumsal platformda yükselmek için kullanabilirsiniz.
 
Koç burcunda ilerlemeye devam eden Uranüs’ün çalışma ortamınızda yenileyen ve değiştiren koşullar getiren transiti bu yıl da devam ediyor. Farklı iş kollarına yönelebilir, özgün çalışmalar yapmak için tek başınıza hareket etmek isteyebilirsiniz. İş ortamındaki paylaşımlarınızda ve günlük uğraşlarınızda stabiliteyi oturtmak pek kolay olmayabilir.
 
2014 yılında yaratıcı yeteneklerinizi ve sezgilerinizi hayata aktarmak için Neptün’ün Balık burcundaki transitinin getireceği esintilerden yararlanabilirsiniz. Özellikle 28 – 29 – 30 Ekim doğumlu Akrep’ler hayallerini gerçekleştirmek yönünde doğal bir ilerleme kaydedebilirler. Ruhsal yönden sizi geliştirebilecek ve ilham getirecek bu transiti Akrep burcundaki Satürn’ün sizden talep ettiği sorumlu yaklaşımlarla birleştirmeyi başarabilirseniz büyük ilerleme kaydedebilirsiniz. 
 
Oğlak burcundaki Plüton’da eğitsel ve iletişimsel konularda sizi olumlu yönde dönüştüren transitine bu yıl da devam edecek. Zekanızı, zihinsel yeteneklerinizi, ifade gücünüzü daha etkili bir şekilde kullanmayı öğreniyorsunuz. Sabırla odaklanmayı becerdiğiniz alanlarda içsel gücünüzü de kullanabilirsiniz.
 
Aşk, evlilik ve ilişkiler
Burcunuzda ilerleyen Satürn etkisiyle artık tüm ilişkilerinizde daha ciddi yaklaşımlar içine girmiş olmalısınız. Çevrenizle olan paylaşımlarınızda mantıklı davranmak, sınırlarınızı belirlemek durumundasınız. Bu zamana kadar kaçtığınız sorumluluklarla artık karşı karşıyasınız. Ciddi bir ilişki içinde bulunuyorsanız evlilik kararı alabilirsiniz. Satürn’ün engelleyen ve kısıtlayan etkisi altında aslında beraberlikleriniz veya evliliğiniz test ediliyor. 2014 sonuna kadar devam edecek bu transit bittiğinde sağlam temellere oturmuş ilişkileriniz daha da sağlamlaşırken, zayıf birliktelikler bir şekilde sona erebilir.
Oğlak burcunda 31 Ocak tarihine kadar geri hareket yapacak olan Venüs retrosunda kardeş, yakın çevre, akraba ve komşularınızla ilgili size memnuniyetsizlik veren temaları yeniden elden geçirebilirsiniz. Sevgi gezegeni geri giderken, sevdiklerimizle yanlış anlaşılmalar yaşanabilir. Venüs retro sürecinde eski arkadaşlarınız veya daha önceden tanışmış olduğunuz kişiler sizinle yeniden kontak kurabilirler. Bu retro sürecinden yeni bir aşk ilişkisine başlamamak, bir partneriniz varsa onunla nişan, nikah, düğün kararı almamak gerekiyor. Venüs retro süreci genel olarak ilişkileri gözden geçirmek için mükemmel zaman dilimleridir. 
 
1 Mart – 24 Mayıs arasındaki Mars geri hareketi sürecinde ilişkilerinizde gerilim yükselebilir. Kontrol dışı gelişen olaylar sebebiyle partnerinizle aranızda tartışmalar çıkabilir. Sükuneti korumaya çalışmakta yarar var.
Venüs’ün burcunuzla uyumlu kaldığı dönemlerde, ilişkileriniz çok daha uyumlu ve zevkli olabilir. 5 Nisan – 3 Mayıs arasında Venüs etkisiyle aşk hayatınız canlanabilir, romantik beraberliklerden çok keyif duyabilirsiniz. 
29 Mayıs – 23 Haziran arasında eşiniz veya partnerinizle güven, huzur ve mutluluk içinde hareket edebilirsiniz. 
18 Temmuz – 12 Ağustos arasında yurtdışı seyahatleri, yolculuklar, yabancılar hayatınıza mutlu edici etkiler getirebilir. 
5 – 29 Eylül arasında sosyal hayatınız, arkadaşlarınızla paylaşımlarınız keyif verici olacaktır.
23 Ekim – 16 Kasım arasında burcunuzda ilerleyecek olan Venüs sayesinde ilişkilerinizde kontrolü ve idareyi arzu ettiğiniz şekilde ele alabilirsiniz.  
 
Sağlık
2014 yılının sonuna kadar burcunuzda devam edecek olan Satürn nedeniyle sağlık konularında dikkatli yaklaşımlar içinde olmalısınız. Özellikle 10 – 22 Kasım arasında doğmuş olanlar bu transitin getireceği depresif ve yalnızlık hissini de çoğaltan deneyimlerden daha fazla etkilenecekler. Şubat ve Mart aylarında 15 Kasım doğumlu Akrep’ler daha büyük risk altında olabilirler. Dişler, kemikler, romatizmal rahatsızlıklar sizi meşgul edebilir. Varsa tedavi ve kontrollerinizi aksatmamalısınız. Satürn sizden sağlık alanında ciddi ve sorumlu hareket etmenizi istiyor.
Koç burcundaki Uranüs’te Akrep ve özellikle Yükselen Akrep’leri beklenmedik rahatsızlıklar getirebilir. Gerginlik, aşırı iş yükü ve stres bu yıl sizi en fazla zorlayan temalar olabilir.
 
Burcunuzun yönetici gezegeni Mars’ın Temmuz ayına kadar devam edecek uzun transit geçişinde 1 Mart ile 24 Mayıs arası gerilimin en yüksek olabileceği ve sorumluluklarınızın size yük olacağı zaman dilimi olabilir. Daha sonrasında Mars 26 Temmuz – 13 Eylül arasında Akrep burcundan geçerken enerjiniz yükselecek ve olayları daha rahat kontrol altına almaya başlayabileceksiniz.
 
Merkür geri giderken nelere dikkat etmeli?
2014 yılında Merkür 6– 28 Şubat 2014 arasında; 7 Haziran – 1 Temmuz 2014 arasında ve 4 Ekim – 25 Ekim 2014 tarihleri arasında olmak üzere 3 kere geri hareket yapacak. Merkür’ün geri hareket yapacağı dönemlerde yazılı ve sözel iletişimlerde birtakım gecikmeler, aksaklıklar ve problemler gündeme gelebilir. Bu süreçte yapılan işlerin tekrar yapılması gerekebilir. 
Merkür yılın ilk geri hareketini 6– 28 Şubat 2014 tarihleri arasında Balık’tan Kova’ya geri hareket yapacak. Aşk hayatınız, sevdiklerinizle duygusal paylaşımlarınız gibi konularla ilgili karmaşık düşünceler içinde olabilirsiniz. Hayattan aldığınız keyfi artırmak için değişik yaklaşımlar ve arayışlar isteğiniz çoğalabilir. Bu süreçte çocuğunuza ait konularla da ilgilenmeniz gerekebilir. Eksik kalmış işler, bitirilmesi gereken yazılı veya sözel iletişimler ön plana gelebilir. bu Merkür retrosundan yararlanabilirsiniz. Yeni karar almak veya başlangıçlar yapmak yerine, bu süreci yaratıcı çalışmalarınızı derlemek ile geçirmeniz daha doğru bir yaklaşım olacaktır.
 
 7 Haziran – 1 Temmuz 2014 arası Merkür Yengeç’ten İkizler’e geri hareket yapacak. Bu geri hareket sırasında eğitsel ve akademik çalışmalarda bazı aksaklıklar yaşayabilirsiniz. Yabancılarla ilgili temalarda, yurtdışı seyahatlerinde bazı gecikmeler söz konusu olabilir. Haziran sonuna doğru başkalarıyla birlikte hareket ettiğiniz işler veya ortaklarla ilgili ele alınması gereken hukuki konular da gündeme gelebilir. Ortak finans, banka, kredi, alacak-verecek gibi finansal alanda yoluna koyulması gereken işler ortaya çıkabilir.
 
Yılın son Merkür geri hareketi 4 – 25 Ekim arasında Akrep burcunda başlayacak. Sizin kendi burcunuzda gerçekleşecek bu retro sürecinde çevrenizle ilişki ve iletişimlerinizde sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Kendinizi net bir şekilde ifade etmek isterken yanlış anlaşılmalardan kaynaklanabilecek hassasiyetler olabilir. Ayrıca özel hayatınızla ilgili konulara da odaklanmanız gerekebilir. Bu dönemde dedikodulara, ikiyüzlü kişilere ve arkanızdan iş çevirenlere çok dikkat etmelisiniz. Sırlarınızı herkesle paylaşmayın. Özel iletişimler bir şekilde ortaya çıkabilir.

Yükselen Burcunuza göre 2014

Akrep

 

Yükselen Koç

Burcunuzda devam eden Satürn transiti 2014 yılında ortak finansal alanda size sıkışma, daralma ve gecikme yaşatabilir. Banka, sigorta, yatırım, miras veya kredi gibi konularda engeller, yasal problemler sizi uğraştırabilir. mesleki hedefler ve kariyerler alanında güç çekişmeleri, devlete ait konular, otorite ile mücadele üzerinizde aşırı stres yaratabilir. Özellikle Mars retrosunun yaşanacağı 1 Mart – 24 Mayıs arasında ortaklıklarda dengeleri korumak yönünde yıpranabilirsiniz. Şans ve bereket gezegeni Jüpiter yılın ilk bölümünde sizi yuva, aile ve yerleşim yerinize ait konularda şanslı kılacaktır. Temmuz sonrasında aşk hayatınız size keyif verecektir.

Yükselen Boğa

İlişkiler, ortaklıklar ve finansal paylaşımlar gibi konularda burcunuzda ilerleyen Satürn’ün sebep olduğu bağlayıcı koşullar, istediğiniz gibi hareket etmenizi engelleyebilir. Çalışma ortamınızı ve iş arkadaşlarınızla paylaşımlarınızda Mars’ın geri hareket yapacağı 1 Mart ile 24 Mayıs arasında rekabet ve gerginlikler yaşanabilir. Temmuz’a kadar eğitsel ve iletişimsel alanda değişik fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Ağustos itibarı ile şans gezegeni Jüpiter’in desteğiyle yeni bir ev alabilirsiniz.

Yükselen İkizler

2014’ün sonuna kadar devam edecek olan Satürn transiti sizden çalışma ortamınıza ve iş hayatınıza odaklanmanızı istiyor. İş hayatınızda ciddi çalışmalar içine girebilirsiniz. Neptün etkisi altında olan kariyer konularında dikkatli ve akılcı yaklaşımlar içinde olmalısınız. Hayallere kapılmamalısınız. Temmuz ayına kadar maddi anlamda şanslı bir süreçtesiniz, kazançlarınızı doğru değerlendirmeli, harcamalarınızın kontrol dışına çıkmasına izin vermemelisiniz. Sosyal çevrenizde ve içinde bulunduğunuz gruplarda yenilikler devam ediyor. Aşk hayatınız ve ikili ilişkileriniz 1 Mart – 24 Mayıs arasında daha gergin ve yüksek enerjiler altında hareketlenebilir.

Yükselen Yengeç

Akrep burcunda ilerleyen Satürn 2014 sonuna kadar destekleyici transitine devam edecek. Ciddi ve sabırlı yaklaşımlar içinde keyif aldığınız bir konuyu sistemli ve disiplinli bir çalışma temposu içinde hayatınızda kazanç kapısına çevirebilirsiniz. Jüpiter’in 2014 yılındaki transitleri hem kişisel konularda, hem de maddi alanda sizi oldukça şanslı kılıyor. Plüton etkisi sizi ilişkiler alanında dönüştürecek tecrübeler içine sokmaya devam ediyor. 1 Mart – 24 Mayıs arasındaki Mars retrosu ev ve kariyer dengelerini sarsabilir.

Yükselen Aslan

Akrep burcundaki Satürn transiti sizden aile, yuva ve yerleşim yerinize ait konularda ciddi adımlar atmanızı istiyor. Evlenerek sorumluluk üstlenebileceğiniz gibi; yolunda gitmeyen bir ev hayatı da Satürn’ün testleri karşısında ciddi sarsıntılar geçirebilir. Mars’ın 1 Mart – 24 Mayıs tarihleri arasındaki retro hareketi yakın çevrenizle olan iletişimlerinize birtakım gerginlikler getirebilir. Uranüs’ün pozitif desteği ve Jüpiter’in getireceği şans ile akademik çalışmalar, medya, hukuk, yabancı kültürlerle ilgili iş ve konularda başarılı olabilirsiniz.

Yükselen Başak

Satürn’ün Akrep burcundaki transiti zihinsel olarak odaklandığınız konularda ciddi ve sorumlu yaklaşımlar içinde olacağınızı gösteriyor. Jüpiter 2014 yılının Temmuz ortasına kadar değişik organizasyonlar, faaliyetler ve iletişimsel bağlantılar sayesinde sosyal ağınızı genişletmenize yardımcı olacaktır. Yılın ilk yarısında maddi konularla uğraşmak sizi çok yorabilir. 1 Mart – 24 Mayıs arasındaki Mars retrosunda finansal alanda beklenmedik harcamalar sizi uğraştırabilir.

Yükselen Terazi

Satürn’ün Akrep burcundaki transiti bu yıl da sizi maddi konularda zorlayabilir. Gelirlerinizde daralma veya azalma yaşayabileceğiniz için yeteneklerinizi geliştirmek zorundasınız. Uranüs’ün getirdiği değişim rüzgarları evlilik veya ortaklıklarınızda ani yön değişikliklerine sebep olabilir. Özellikle Mars geri hareketinin yaşanacağı 1 Mart – 24 Mayıs arasındaki değişken koşullar zorlayıcı olabilir. Çalışma hayatınızdaki konularda Neptün’den kaynaklanabilecek karmaşa, dağılma veya fedakârlık gerektiren koşullar gündeme gelebilir.

Yükselen Akrep

2014 yılında da Akrep’te ilerleyen Satürn’ün etkisiyle ilişkilerinizde, çevrenizle paylaşımlarınızda ve hayata bakış açınızda artık çok daha sorumlu ve ciddiyet gerektiren yaklaşımlar içine girdiniz. 1 Mart – 24 Mayıs arasında Mars geri hareket yaparken güdüsel davranabilir ve tepkilerinizi kontrol altında tutmakta zorlanabilirsiniz. Gizli düşmanlıklara ve arkanızdan iş çevirenlere karşı her zamankinden daha uyanık olmalısınız. Yılın ilk yarısında uluslararası konular, seyahatler ve tanışacağınız yeni insanlardan gelen fırsatları doğru şekilde değerlendirmeyi başarırsanız Temmuz sonrasında kariyerinizde başarılı olabilirsiniz.

Yükselen Yay

Satürn’ün Akrep burcundaki transiti yıl sonuna kadar sizi elde olmayan sebeplerden kaynaklanan olaylarla test etmeye devam edecek. Temmuz ayına kadar Jüpiter size ortak finans alanında destek vermeye devam edecek. Ancak Plüton transiti sizi maddi alanda güç kazanma yönünde yoğun bir mücadele içine çekebilir. 1 Mart – 24 Mayıs arasındaki Mars geri hareketi süresince sosyal hayatınızda ve grup çalışmalarınıza fazla enerji harcayabilirsiniz.

Yükselen Oğlak

Satürn’ün Akrep burcundaki transiti sosyal hayatınızda ve içinde bulunduğunuz gruplarla paylaşımlarınızda daha ciddi yaklaşımlar içinde olmanızı istiyor. Geleceğe yönelik hedeflerinizi daha gerçekçi bir zemin üstüne oturtmalısınız. Temmuz’a kadar Mars’ın da Terazi burcunda ilerleyecek olması kariyer konularına her zamankinden çok efor harcayacağınızı gösteriyor. Mars’ın geri hareket yapacağı 1 Mart – 24 Mayıs tarihleri arasına denk gelen dönem sizi zorlayabilir. Şans getiren gezegen Jüpiter, eş ve ortakla paylaşımlar da yılın ilk yarısında destek verecektir.

Yükselen Saka

Satürn’ün Akrep burcundaki transiti iş hayatıyla ilgili üstlendiğiniz sorumlulukları gerektiği şekilde yerine getirmenizi istiyor. Kariyer hedeflerinizin sağlam temeller üzerine oturtmalısınız. Mars’ın geri gideceği 1 Mart – 24 Mayıs tarihleri arasındaki dönemde iletişimsel alanda ortaya çıkabilecek pürüzler, gecikmeler veya problemler sizi sinirsel olarak gerginleştirebilir. Balık burcundaki Neptün sebebiyle maddi  konularda para kayıpları yaşayabilirsiniz; dikkatli olun. 2014 yılının ilk yarısında şans gezegeni Jüpiter sizi işinizle ilgili konularda çok pozitif şekilde destekleyecektir. Çalışma ortamınızda daha rahat koşullar içine girebilirsiniz.

Yükselen Balık

Satürn gezegeninin Akrep burcundaki transiti 2014 yılında da devam ederken ufuklarınızı genişletecek ve kariyer temellerini oluşturacak konularda ciddi ve sorumlu yaklaşımlar içinde olmanızı talep ediyor. Sizi en fazla yanılgıya sürükleyebilecek etki Balık burcunda ilerleyen Neptün’den gelebilir, ilişkiler alanında kafa karışıklığı yaşayabilirsiniz.

Mars’ın uzun transiti ve para konularına vurgusu özellikle Mars geri hareketinin yaşanacağı 1 Mart – 24 Mayıs sizi uğraştırabilir. Yılın ikinci yarısında Jüpiter çalışma  ortamınızı olumlu etkileyecektir.

 


Diğer Burçlarla İlişkisi:
© Copyright 2011 Milliyet Bize Ulaşın
Add to Google